Årets Mand 2023

I forbindelse med den årlige julefrokost blev det traditionen tro også tid til at vælge årets mand 2023.
Da årets mand ikke selv kunne være til stede ved julefrokosten fordi han stadig er arbejdsramt, blev pokalen og titlen derfor overrakt til årets mand ved fællesspisningen tirsdag den 6. februar 2024 i stedet.

Det er som altid årets mænd fra de seneste 2 år der vælger hvem der bliver dette års mand.

Titlen årets mand går til en af foreningens medlemmer der gør noget særligt for foreningen.

I år blev der ved valget af årets mand lagt vægt på at dette års mand gør et stort stykke arbejde med at vedligeholde foreningens hjemmeside, genoprette hjemmesiden efter hackerangreb, producere nyhedsbreve samt at gå til hånde med diverse skrive – og edbopgaver for formanden og foreningen.

Titlen som årets mand 2023 gik derfor til Jannik Bruun

Vi ønsker Jannik et stort tillykke med titlen 🇩🇰 😃 🇩🇰

En kommentar til “Årets Mand 2023”

Skriv en kommentar